Sylwester w Kraśniku

i

Autor: picjumbo_com, pixabay

Noc Sylwestrowa tuż tuż... Warto pamiętać o kilku rzeczach

2021-12-29 11:11

Przed nami noc Sylwestrowa. Bardzo ważne jest, aby podczas zabawy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Warto zadbać o bezpieczeństwo podczas obchodzenia się z fajerwerkami. Nieumiejętność i brak zachowania środków ostrożności może się źle skończyć dla naszego zdrowia i innych.

- Kupujmy fajerwerki tylko u sprawdzonych dostawców i takie, które posiadają odpowiednie atesty, oznaczenia klasy bezpieczeństwa i producenta wraz z danymi adresowymi oraz z instrukcją w języku polskim - mów Karol Macek z Miejskiej Komendy Policji w Kielcach.

Ważne, aby oryginalne opakowanie było nienaruszone.

- Używając wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie stosujmy się do zaleceń producenta. Nie lekceważmy zastrzeżeń, wybierzmy odpowiednie miejsce do bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim zachowujmy odpowiednią odległość podczas odpalania fajerwerków. Nie odpalajmy petard w pomieszczeniach zamkniętych, balkonach, czy też w oknach domów - dodaje Macek.

Wyroby pirotechniczne mogą być używane i kupowane tylko przez dorosłych.​

Kradzieże podczas Sylwestra

- Ci, którzy zamierzają spędzić noc Sylwestrową na koncertach, imprezach plenerowych, czy w lokalach powinni pamiętać, że w zatłoczonych miejscach najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Warto się zastanowić, czy zabierać dużą ilość gotówki, albo cenną biżuterię - ostrzega Karol Macek.

W Sylwestra i w nowy rok możemy się spodziewać więcej kontroli policyjnych na drogach

Kontrole policyjne kierowców będą w tych dniach wzmożone. Na patrole będziemy mogli się natknąć zarówno na drogach krajowych, jak i gminnych. Warto zachować trzeźwą głowę wracając po nocnej zabawie i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Poza tym w noc sylwestrową warto zadbać o bezpieczeństwo naszych pupilów.

Hity na Sylwestra! Te kawałki rozkręcą ostatnią imprezę w roku
Sonda
Jakie plany na tegorocznego Sylwestra?
Źródło: Noc Sylwestrowa tuż tuż... Warto pamiętać o kilku rzeczach