"Niedziela ze św. Franciszkiem" w skansenie w Tokarni

2021-08-03 10:52 PioR
Skansen w Tokarni
Autor: Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na kolejną edycję imprezy "Niedziela ze św. Franciszkiem" organizowaną w ramach cyklu Rodzinne Niedziele w Skansenie, która odbędzie się już 8 sierpnia w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Wydarzenie rozpocznie plenerowa msza św. o godz. 12 przed kościółkiem z Rogowa. – Po mszy św. franciszkanin Ojciec Paweł Chmura, dyrektor Ośrodka San Damiano z Chęcin, udzieli błogosławieństwa obecnym w skansenie zwierzętom, a następnie poprowadzi korowód zwierząt i ich właścicieli do sektora dworskiego, gdzie będzie odbywać się tegoroczna edycja imprezy – mówi Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

W tym roku w skansenie pojawią się min. przedstawiciele Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i ośrodka "W krainie alpaki" z Tychowa Starego wraz ze swoimi podopiecznymi. Kolejny raz udział w imprezie wezmą: pani Alicja Szebla reprezentująca ośrodek rehabilitacji zwierząt "Psia Noga", doktor Maciej Grabiec ze Świętokrzyskiego Centrum Weterynarii, pani Aleksandra Cieślicka – instruktor szkolenia psów, prowadząca Psią Szkołę Banderia, a także pan Adam Wójcik – dystrybutor specjalistycznej karmy dla psów i kotów oraz doradca klienta w tym zakresie.

- Spodziewamy się udziału pani dr Karoliny Siedleckiej-Kowalczewskiej, specjalistki chorób zwierząt nieudomowionych, szczególnie ptaków, oraz pana Pawła Kundery z policji, który przybliży nam funkcje i zadania psów policyjnych i zaprezentuje jednego ze swoich psich podopiecznych. Najmłodszych zaprosimy na warsztaty muzealne "Chlewik, stajnia, obora – zwierzątka poznać pora", zajęciach plastyczne "Mój ulubiony zwierzak" oraz konkursy wiedzy o zwierzętach – dodaje Beata Ryń.

Wydarzenie potrwa do godz. 16.

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich ERC w Kielcach
Źródło: "Niedziela ze św. Franciszkiem" w skansenie w Tokarni