Mniejsze wpływy z biletów. Kielecki ZTM podsumował ubiegły rok

2022-01-19 17:26 PioR
Nowa linia, więcej kursów. Dobra zmiana w ZTM Kielce od września!
Autor: ToM

O ponad 6 mln zł mniej niż planowano zarobił w ubiegłym roku na sprzedaży biletów Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Wszystko przez koronawirusa.

Pracownicy kieleckiego ZTM-u podsumowali właśnie straty, jakie w ubiegłym roku ponieśli przede wszystkim przez pandemię koronawirusa.

- Pierwsze półrocze, gdzie uczniowie nie chodzili do szkół, a studenci nie uczęszczali na zajęcia, to widać znaczące spadki liczby sprzedanych biletów. W sumie te wpływy mieliśmy na poziomie minus 6,5 mln zł, a planowaliśmy, że będzie to 30 mln zł netto – wylicza Barbara Damian, dyr. kieleckiego ZTM-u.

W sumie w ubiegłym roku z komunikacji miejskiej w stolicy świętokrzyskiego skorzystało około 26 milionów pasażerów, o kilka milinów mniej niż przed pandemią.

- Wiemy, że jest jeszcze sporo mieszkańców, którzy po prostu boją się korzystać z komunikacji ze względu na to, żeby się nie zarazić. Oczywiście nie ma dowodów na to, że w komunikacji miejskiej do zakażenia może dojść łatwo, ale jednak wciąż wielu pasażerów jeździ bez maseczek. Są prowadzone kontrole przez policję i straż miejską, ale to jest niewystarczające - dodaje Barbara Damian.

Co ważne, na razie nie ma w planach podwyżek cen biletów.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
Źródło: Mniejsze wpływy z biletów. Kielecki ZTM podsumował ubiegły rok