Mniej chętnych na szczepienie przeciw COVID-19

2021-07-16 12:31 PioR
Warszawa szczepi medyków. Która grupa warszawiaków będzie następna?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

W Świętokrzyskiem spada liczba wykonywanych szczepień przeciw COVID-19. – Niestety to jest trend widziany w całej Polsce – mówi Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że co prawda do tej pory w woj. świętokrzyskim podano już ponad 900 tys. dawek, ale ostatnio wykonuje się tylko nieco ponad 7 tys. zastrzyków dziennie.

- To jest trend widziany w Polsce i można różnie na to patrzeć – mówi nam Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. – Pula osób chętnych i zakładających, że muszą się zaszczepić, już się wyczerpała. W tej chwili jest walka o tzw. niezdecydowanych. Jest też oczywiście grupa zdeklarowanych osób, które nie będą się szczepić. Choćbyśmy nie wiem co robili, to pewnie do nich nie dotrzemy – dodaje.

Przypomnijmy, że dla osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach organizowana jest akcja "Zaszczep się w wakacje".

- Zapraszamy chętnych między godziną 9, a 14 w soboty i niedzielę, w każdy weekend, do końca wakacji, czyli do końca sierpnia – zaznacza wojewoda.

Aby się zaszczepić, wystarczy zgłosić się do mobilnego punktu i zaczekać na swoją kolej.

Czy kobieta w ciąży powinna się szczepić na COVID-19?
Źródło: Mniej chętnych na szczepienie przeciw COVID-19