Ulica Żytnia w Kielcach

i

Autor: UM Kielce Ulica Żytnia w Kielcach

Mniej betonu więcej zieleni. Ulica Żytnia w Kielcach - odbrukowana

2021-12-02 11:11

Miejski służby już zdjęły kawałek chodnika na ulicy Żytniej, a w jego miejsce posadzono trzy klony. Ale to nie wszystko. Ulica Żytnia zazieleni się bardziej, a to za sprawą projektu, który zgłosili sami mieszkańcy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Kielc.

Odbrukowywanie ulicy Żytniej zaczęło się od interpelacji, którą złożył kielecki radny Michał Braun.

Każdy metr zieleni w naszym mieście jest niezwykle ważny, niezwykle cenny. To skarb, który powinniśmy chronić, a z drugiej strony walczyć o niego. Stąd właśnie pomysł odbrukowywania Kielc. Myślę, że bardzo wielu mieszkańców czuje potrzebę zmniejszenia ilości betonu w naszym mieście i właśnie z taką inicjatywą zgłosili się do mnie mieszkańcy w sprawie ulicy Żytniej. Udało się, dzięki współpracy z miastem, odbrukować część ulicy Żytniej - opowiada Michał Braun, kielecki radny.

Na ulicy Żytniej miejskie służby odbrukowały już fragment chodnika,  a w jego miejsce posadzono trzy  klony pospolite „Cleveland”. Ale na tym się nie skończy.

Dzięki zwycięskiemu projektowi mieszkańców  w ramach budżetu obywatelskiego, w przyszłym roku przy hali na ulicy Żytniej powstanie mini skwer. Będzie odbrukowany kawałek placu, na którym zostanie posadzonych kilka drzew. Powstanie też mała architektura z ławeczkami - mówi Michał Braun.

Akcja odbrukowywania miasta trwa od kilku miesięcy. Ostatnio nowe nasadzenia pojawiły się też wzdłuż ulicy Solnej, a także na ulicach - Małej i Paderewskiego,

Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Sonda
Czy zgłaszałeś kiedyś projekt w budżecie obywatelskim?
Źródło: Mniej betonu więcej zieleni. Ulica Żytnia w Kielcach - odbrukowana