Przemysław Czarnek

i

Autor: SUPER EXPRESS Szkolna toaleta postrachem polskiej prawicy. Minister Czarnek grzmi: To szaleństwo neomarksizmu

Minister Czarnek w Kielcach. UJK bliżej szpitala uniwersyteckiego?

2021-12-07 8:48

Był dyplom, symboliczny czek na ponad 12 mln zł, a przede wszystkim rozmowy o przyszłości kierunków lekarskich. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach odwiedził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Wizyta ministra edukacji i nauki składała się z dwóch części. W pierwszej, roboczej części z Przemysławem Czarnkiem rozmawiały władze uczelni, samorządowcy i świętokrzyscy parlamentarzyści. Tematem spotkania było utworzenie szpitala uniwersyteckiego.

- Szacuje się, że brakuje nam od 30 do 60 tys. lekarzy. Żeby uzupełnić braki w perspektywie dekady, rozwój takich placówek jak Collegium Medicum przy UJK jest warunkiem koniecznym - zaznaczył szef resortu edukacji i nauki.

W grę wchodzą dwie opcje - budowa nowej lecznicy lub, co bardziej prawdopodobne, przejęcie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Bardzo dziękuję panu marszałkowi za gotowość do rozmów już bardziej zaawansowanych, a także analiz finansowych dotyczących wzmocnienia zarówno szpitala, jak i ośrodka akademickiego - dodał Przemysław Czarnek.

Kolejne ustalenia w sprawie przekształcenia placówki na kieleckim Czarnowie w szpital uniwersytecki mają zapaść w najbliższych miesiącach.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Źródło: Minister Czarnek w Kielcach. UJK bliżej szpitala uniwersyteckiego?