Uładzisłau Kulesz, Flensburg - Łomża Vive Kielce

i

Autor: East News Uładzisłau Kulesz w ataku podczas meczu Flensburg - Łomża Vive Kielce

Łomża VIVE Kielce trenuje przed nowym sezonem

2021-08-10 10:40

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Lekko nie było, bo zawodnicy musieli się przyzwyczaić do większego wysiłku, po tym jak wrócili z trwających ponad półtora miesiąca urlopów.

- Początek, pierwsze dwa, trzy dni były ciężkie, jednak im więcej trenowaliśmy, tym było nam łatwiej. Powtarzamy cykl sprzed tamtego tygodnia i w porównaniu jest dużo lepiej – mówi Mateusz Kornecki, bramkarz mistrzów Polski.

Co ciekawe, po wypożyczeniu Miłosza Wałacha do Wybrzeża Gdańsk, Mateusz Kornecki będzie rywalizował o miejsce między słupkami kieleckiej bramki tylko z Andreasem Wolffem. – To oznacza więcej minut na parkiecie, do tego większe obciążenia oraz większą odpowiedzialność, ponieważ jest nas dwóch – podkreśla kielecki zawodnik.

Drugi tydzień przygotowań ma być już nieco łatwiejszy. Niebawem Łomża VIVE zacznie też grać mecze sparingowe. Przypomnijmy, że nowy sezon na ligowych parkietach wystartuje 4 września. Pierwszym rywalem kielczan będzie Pogoń Szczecin.

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich ERC w Kielcach
Źródło: Łomża VIVE Kielce trenuje przed nowym sezonem