Łomża VIVE Kielce trenuje przed nowym sezonem

2021-08-10 10:40 PioR
Uładzisłau Kulesz, Flensburg - Łomża Vive Kielce
Autor: East News Uładzisłau Kulesz w ataku podczas meczu Flensburg - Łomża Vive Kielce

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Lekko nie było, bo zawodnicy musieli się przyzwyczaić do większego wysiłku, po tym jak wrócili z trwających ponad półtora miesiąca urlopów.

- Początek, pierwsze dwa, trzy dni były ciężkie, jednak im więcej trenowaliśmy, tym było nam łatwiej. Powtarzamy cykl sprzed tamtego tygodnia i w porównaniu jest dużo lepiej – mówi Mateusz Kornecki, bramkarz mistrzów Polski.

Co ciekawe, po wypożyczeniu Miłosza Wałacha do Wybrzeża Gdańsk, Mateusz Kornecki będzie rywalizował o miejsce między słupkami kieleckiej bramki tylko z Andreasem Wolffem. – To oznacza więcej minut na parkiecie, do tego większe obciążenia oraz większą odpowiedzialność, ponieważ jest nas dwóch – podkreśla kielecki zawodnik.

Drugi tydzień przygotowań ma być już nieco łatwiejszy. Niebawem Łomża VIVE zacznie też grać mecze sparingowe. Przypomnijmy, że nowy sezon na ligowych parkietach wystartuje 4 września. Pierwszym rywalem kielczan będzie Pogoń Szczecin.

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich ERC w Kielcach
Źródło: Łomża VIVE Kielce trenuje przed nowym sezonem