klasa

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w świętokrzyskich szkołach

2021-12-08 10:44

Koronawirus cały czas paraliżuje prace wielu świętokrzyskich szkół. Obecnie prawie co dziesiąta placówka w regionie ma problemy z nauką stacjonarną.

- W tej chwili mamy 172 szkoły, w których jest trudna sytuacja epidemiczna. 165 placówek pracuje hybrydowo, a siedem całościowo uczy zdalnie - wylicza Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty. - Pod koniec ubiegłego tygodnia mieliśmy przekroczoną liczbę 200. Myślę, że w tym tygodniu może być podobnie - dodaje.

Jednocześnie Katarzyna Nowacka przekonuje, że całkowite przejście na naukę zdalną może uspokoić nieco sytuację w szkołach. - Ten czas świąteczny to są liczne spotkania rodzinne, rodziny zjeżdżają się z różnych miejsc w Polsce i byłoby zagrożenie, że dzieci mogłyby przenieść tego wirusa do szkoły. Myślę, że to dobre rozwiązanie, aby ten czas świąteczny i po Nowym Roku, to było nauczanie zdalne - zaznacza.

A przypomnijmy, że zgodnie z rządowymi wytycznymi uczniowie przejdą na naukę zdalną od 20 grudnia do przynajmniej 9 stycznia.

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19
Sonda
Nauka zdalna to dobry pomysł?
Źródło: Koronawirus w świętokrzyskich szkołach