BWA Kielce

i

Autor: M.Cieślikiewicz

"Kolorowy Piątek" w BWA w Kielcach. Co to za akcja?

2021-11-24 17:50

Do swoich galerii sztuki zaprasza chętnych w najbliższy piątek, 26 listopada Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Właśnie w tym dniu organizuje specjalną akcję - Kolorowy Piątek/ Colourful Friday.

Jest to odpowiedź na takie wydarzenie, które elektryzuje konsumentów pod koniec listopada i którego nazwy nie wymienię. W tym dniu u nas, to jest w piątek 26 listopada, można skorzystać z rabatu na bilet wstępu na wystawy w wysokości... aż 100%. Promocyjna cena obejmuje też popołudniowe warsztaty kolażu - mówi Agnieszka Gołębiowska z BWA w Kielcach.

"Kolorowy Piątek" w BWA - będzie przebiegał pod hasłem „Nic nie kupuj, wszystko masz".

Kolorowy Piątek jest odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia, którego efektem jest zniszczenie naszej planety i katastrofalne zmiany klimatyczne. Po raz pierwszy BWA zorganizowało taką akcję dwa lata temu, w dniu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. W  ubiegłym roku z powodu pandemii niestety nie mogliśmy zaprosić zwiedzających do swoich galerii. Z akcją wracamy w tym roku, bo konsumpcjonizm wciąż ma się dobrze mimo pandemii - tłumaczy Agnieszka Gołębiowska z BWA.

W piątek w godz. 11:00 – 18:00 BWA zaprasza na wystawy: „Po horyzont” prof. Jacka Szewczyka (grafika i rysunek), „Konteksty: Gołoborze 2020/2021” – fotograficzny dialog współczesnych artystów z mistrzami Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz prezentację kolaży Ewy Michalskiej „Post-art melancholy”. Z promocyjnej ceny biletu wstępu za 0 złotych skorzystać może każdy, kto... nie przedstawi paragonu za zakupy.

Natomiast o godz. 16:00 w Galerii Małej rozpoczną się warsztaty kolażu inspirowane wystawą Ewy Michalskiej.

Na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły na stronie internetowej BWA.

Nikifor w Muzeum Etnograficznym. Dyrektor Muzeum oprowadza po niezwykłej wystawie

Sprawdź, co wiesz o OZE

Pytanie 1 z 3
Panele fotowoltaiczne najlepiej działają w dni:
Źródło: "Kolorowy Piątek" w BWA w Kielcach. Co to za akcja?