Kolejny etap przebudowy ul. Bukowej w Kielcach

2021-08-11 10:59 PioR
roboty drogowe
Autor: Pixaby

Od dzisiaj przy ul. Bukowej rozpoczęła się przebudowa chodnika od strony bloków, czyli od wschodniej strony ulicy. Pracownicy miejskiej Zielenie ustawili tam separatory drogowe oraz rozciągnęli taśmę ostrzegawczą.

Na miejscu rozwieszone zostały ulotki informacyjne, trafiły one też za wycieraczki zaparkowanych przy tej ulicy samochodów.

- Znajduje się na nich informacja, by nie parkować podczas prowadzenia prac – mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. – Jednocześnie prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do tego apelu. Taka współpraca z mieszkańcami oraz kierowcami doprowadzi wyłącznie do tego, że prace prowadzone będą sprawnie – dodaje.

Jeśli chodzi o postęp robót przy ul. Bukowej, to jest on zgodny z planem. W tym momencie trwa przebudowa chodnika po zachodniej stronie tej ulicy.

- Co prawda ulewne deszcze w minionym tygodniu nieco pokrzyżowały nam założenia. W tym momencie ułożone są już nowe krawężniki po zachodniej stronie ulicy, a w wykorytowane miejsce pod nowy chodnik wysypano kruszywo. W kolejnych dniach nasi pracownicy zaczną układać pierwsze fragmenty chodnika – podkreśla Marcin Batóg.

Równolegle trwa wymiana włazów, wpustów i zasuw kanalizacyjnych – łącznie ok. 50 tego typu urządzeń na całej ulicy. A zwieńczeniem przebudowy będzie ułożenie nowej nawierzchni ulicy Bukowej. Planowany termin zakończenia prac to koniec października.

Kończy się remont wiaduktu na Kowalskiej we Wrocławiu
Źródło: Kolejny etap przebudowy ul. Bukowej w Kielcach