Kieleccy radni zdecydują m.in. o przyznaniu dodatkowych pieniędzy szkołom i o zmianach na Baranówku

2021-07-21 13:00 PioR
Kieleccy radni zdecydują m.in. o przyznaniu dodatkowych pieniędzy szkołom i o zmianach na Baranówku
Autor: Piotr Rogoziński

Ponad dwadzieścia projektów uchwał znalazło się w porządku obrad jutrzejszej sesji kieleckiej Rady Miasta. Jej początek już o godz. 9.

Radni zdecydują m.in. o zmianach w budżecie Kielc. Chodzi o rozdzielenie dodatkowych prawie 8 mln zł. Pieniądze trafiły do budżetu dzięki większym wpływom z podatków czy dotacji.

- Przede wszystkim te środki zostaną spożytkowane na dotacje dla publicznych i niepublicznych jednostek systemu oświaty. To jest prawie 6,5 mln zł – zaznacza Jarosław Karyś, przewodniczący Rady.

Z kolei wiceprzewodnicząca Anna Kibortt dodaje, że 250 tys. zł zostanie przekazane na zakup nowego systemu audiowizualnego dla ratusza. – Przejście na system zdalny spowodowało, że aby zabrać głos musimy być wydzwonieni telefoniczne. Ta modernizacja pozwoli na unowocześnienie tego systemu – zaznacza.

Radni zdecydują również m.in. o powstaniu szkoły branżowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Będzie też punkt dotyczący zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla Baranówka. – W tej sprawie protestowało wielu mieszkańców, a interpelacje pisali radni wszystkich klubów. Dobrze, że szybko się tym zajmujemy – mówi Katarzyna Czech-Kruczek, wiceprzewodnicząca Rady.

Początek sesji jutro o godz. 9. O 10.30 przewodniczący rady zarządzi przerwę w obradach, aby radni mogli wziąć udział w pogrzebie byłego radnego i szefa PO w Kielcach Zbigniewa Marcinkowskiego.

Prehistoryczna wystawa w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach
Źródło: Kieleccy radni zdecydują m.in. o przyznaniu dodatkowych pieniędzy szkołom i o zmianach na Baranówku