Kielecka drużyna programistów

i

Autor: Ania, Project Manager, UX

Kielczanie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie programistycznym

2021-12-06 15:13

Drużyna kielczan zwyciężyła w Klimatonie dla Miast. Podczas 48-godzinnego hackathonu zespół opracował innowacyjne rozwiązanie problemu zgłoszonego przez Gniezno. Kielczanie zostali docenieni za kompleksowe podejście do zgłoszonego problemu, za aspekty technologiczne, kontekst społeczny oraz kompetencje cyfrowe przyszłych użytkowników systemu.

Hackathon „Klimaton dla Miast” to konkurs na opracowanie prototypu oprogramowania prezentującego podstawową funkcjonalność odpowiadającą na wyzwanie zgłoszone przez samorządy. W tym roku uczestnicy rozwiązywali problemy zgłoszone przez cztery miasta: Gniezno, Rzeszów, Rybnik i Wrocław. Nagrody były przyznawane dla najlepszej drużyny w kategorii każdego samorządu.

Nasz kielecki zespół (w składnie Anna Gębska, Dominik Gębski, Jakub Sławski i Marta Lis) przez weekend opracowywał rozwiązanie na problem zgłoszony przez Gniezno. Dotyczył on monitoringu wody i odprowadzania ścieków. Propozycja kieleckiego zespołu okazała się najlepsza w swojej kategorii i wygrała nagrodę pieniężną w wartości 30 000 zł oraz szansę na wdrożenie rozwiązania przy wsparciu merytorycznym ekspertów PFR.

Kielczanie zostali docenieni za kompleksowe podejście do zgłoszonego problemu, uwzględniające poza aspektami technologicznymi kontekst społeczny oraz kompetencje cyfrowe przyszłych użytkowników systemu.

Sara James o Eurowizji Junior 2021. W kim widzi największe zagrożenie?
Sonda
Która para zasłużyła na wygraną w programie Hotel Paradise 4?
Źródło: Kielczanie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie programistycznym