Telefon

i

Autor: pixabay.com Pedofil z Ostrowa Wielkopolskiego wysyłał dziewczynkom obrzudliwe wiadomości

Kielczanie uważajcie! Coraz więcej oszustw metodą na "wnuczka" w mieście

2021-12-16 12:25

Coraz więcej prób wyłudzenia pieniędzy metodami na tzw. wnuczka, bądź policjanta. Do mieszkańców Kielc dzwonią oszuści i pod legendą, że syn/wnuk spowodował wypadek próbują wyłudzić pieniądze.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i w tym właśnie okresie uaktywniają się oszuści. Kielecka policja niemal każdego dnia otrzymuje zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta.

- W ostatnim czasie zauważyliśmy, że osoby pokrzywdzone bardzo często w ten sposób pozbywają się swoich oszczędności. Jest to wysoce nierozsądne. Każdemu powinna się zapalić tak zwana czerwona lampka, ponieważ sam fakt spakowania dużej ilości gotówki, pozostawienia bez opieki np. na ogrodzeniu, albo wyrzucenia przez okno już powinien budzić podejrzenia - mówi podkomisarz Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kielecka policja ostrzega i przypomina, żeby w takich sytuacjach kontaktować się bezpośrednio z policją.

- Najważniejsze jest to: jeśli otrzymamy jakikolwiek podejrzany telefon od osoby przedstawiającej się za funkcjonariusza, która prosi nas abyśmy wybrali numer np. 997 lub 112, zanim to zrobimy trzeba bezwzględnie odłożyć słuchawkę - dodaje podkom. Macek.

Oszustwo na koronawirusa. Zatrzymano podejrzanych

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?
Źródło: Kielczanie uważajcie! Coraz więcej oszustw metodą na "wnuczka" w mieście