Kasa na doposażenie stanowiska pracy i szkolenie kadry. To już ostatni moment, by zgłosić się do MUPu w Kielcach!

2021-04-28 12:40 DKS
Kasa na doposażenie stanowiska pracy i szkolenie kadry. To już ostatni moment, by zgłosić się do MUPu w Kielcach!
Autor: Jon Kline z Pixabay

Wciąż czekają pieniądze dla pracodawców, którzy chcieliby wyposażyć lub doposażyć stanowisko pracy w swojej firmie. Kilkadziesiąt tysięcy złotych dotacji proponuje Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Są też fundusze na doszkalanie załogi. To już ostatni moment na składanie wniosków.

Miejski Urząd Pracy w Kielcach do 30 kwietnia będzie przyjmuje wnioski o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Na ten cel będzie można pozyskać aż 22 000 złotych. MUP dysponuje funduszami na dofinansowanie utworzenia 147 stanowisk.

Dokumenty należy składać do skrzynki podawczej w siedzibie urzędu przy ul. Szymanowskiego 6. Można je również przesłać pocztą, ale należy wziąć pod uwagę, że decyduje data wpływu, a nie nadania przesyłki.

Instytucja dysponuje też pieniędzmi w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Tutaj dofinansowanie może być udzielone na przykład w zawodach deficytowych, w firmach stosujących nowe technologie czy w tych, które ucierpiały przez pandemię.

- Ze środków KFS można otrzymać 80% kosztów kształcenia, a w przypadku mikroprzedsiębiorstwa nawet pełną kwotą. Jednak całość dofinansowania nie może przekroczyć wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika – informuje Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

W tym programie dokumenty można dostarczać osobiście w siedzibie MUPu w Kielcach, mailowo na adres kancelaria@mup.kielce.pl lub poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu (EPUAP).

Szczegóły tych programów dofinansowań znajdziecie na stronie Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Okradł Skarb Państwa na kilka milionów! Odzyskali 50 tys. zł
Źródło: Kasa na doposażenie stanowiska pracy i szkolenie kadry. To już ostatni moment, by zgłosić się do MUPu w Kielcach!