Karyś za Suchańskiego. Nowy przewodniczący Rady Miasta Kielce

2021-06-09 14:49 DKS
Karyś za Suchańskiego. Nowy przewodniczący Rady Miasta Kielce
Autor: UM Kielce

Kamil Suchański już nie jest przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Został odwołany na wniosek radnych z Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji. Wniosek o odwołanie poparło 21 radnych, 4 było przeciwko.

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia radni wybrali również nowego przewodniczącego Rady Miasta. Został nim Jarosław Karyś z PiSu. Był jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko.

- Nowemu przewodniczącemu z PiS i nowemu koalicjantowi prezydenta Bogdana Wenty życzę powodzenia ale nie na płaszczyźnie politycznej, lecz realnych działań, które zmienią Kielce. Nie obrażam się na nikogo. Podtrzymuję deklarację współpracy z każdym środowiskiem. Warunek jest jeden: działajmy z myślą o Kielcach i na rzecz kielczan – powiedział były już prewodniczący Kamil Suchański.

- Ten wybór jest dla mnie ogromnym zaszczytem, a także zobowiązaniem wobec państwa radnych i wobec mieszkańców Kielc, które postaram się wypełnić jak najlepiej i mam nadzieję zostanie ono dobrze ocenione w kolejnych miesiącach, latach - powiedział Jarosław Karyś, nowy przewodniczący Rady Miasta Kielce.

Kandydaturę Jarosława Karysia z PiSu poparło 17 radnych, przy trzech głosach przeciw. Od głosu wstrzymało się pięcioro radnych.

Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach
Źródło: Karyś za Suchańskiego. Nowy przewodniczący Rady Miasta Kielce