Kampania Bezpieczna Autostrada - spotkania również w Kielcach

2021-08-23 10:47 W.M
Kampania Bezpieczna Autostrada
Autor: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Bezpieczne poruszanie się po autostradach i drogach szybkiego ruchu - to główny cel kampanii Bezpieczna Autostrada organizowanej przez jedną z firm ubezpieczeniowych przy współudziale Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W 12 miastach w Polsce organizowane są akcje informacyjne, w tym również w Kielcach.

Trwa trzecia edycja kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Akcja obok bezpiecznego poruszania się po autostradach i drogach szybkiego ruchu kładzie nacisk na aspekt zdrowotny kierowców.  Spotkania informacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach. Wydarzenie w Kielcach odbędzie się już w sobotę 28 sierpnia na Rynku w Kielcach.

– Podobnie jak w ubiegłych latach prowadzimy kampanię na szeroką skalę. Liczymy, że efektem naszego działania będzie poprawa bezpieczeństwa na polskich autostradach, ponieważ dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem. Kontynuujemy również promowanie wiedzy na temat zdrowia kierowców. Uważamy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę jest stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych.

Od 2018 roku w ramach kampanii zorganizowano szereg eventów edukacyjnych wraz z pokazami pierwszej pomocy. Odwiedzający otrzymywali materiały informacyjne dla dorosłych i dzieci, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku. Ponadto przeszkolono z zakresu pierwszej pomocy pracowników obsługi autostrad, wyposażono 10 kluczowych stacji w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy, a w miastach przekazano defibrylatory.

Wydarzenie w Kielcach jest 11 z 14 przewidzianych w 2021 roku. Akcja w naszym mieście ruszy w najbliższą sobotę o godzinie 10 i potrwa do godziny 17.

Tak policja kontroluje odległość między pojazdami

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Kampania Bezpieczna Autostrada - spotkania również w Kielcach