Juwenalia 2021 w Kielcach. Studenci szykują imprezę i liczą, że uda się ją zrealizować

2021-04-15 18:06 Dariusz Skrzyniarz
Juwenalia 2021 w Kielcach. Studenci szykują imprezę i liczą, że uda się ją zrealizować
Autor: UM Kielce Juwenalia 2016. Finał korowodu studenckiego na Rynku w Kielcach

Studenckie święto nie w maju jak zawsze, a pod koniec czerwca. Takie przesunięcie terminu tegorocznych juwenaliów zaproponował samorząd Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli głównym punktem programu będą dwa koncerty hiphopowe przeniesione z zeszłego roku.

Wstępnie koncerty zaplanowano na 29 i 30 czerwca. Wiadomo, że podczas imprez ma wystąpić między innymi Paluch i O.S.T.R. Nazwisk części z zaproszonych gwiazd studenci z PŚk na razie nie zdradzają. Jeśli sytuacja pozwoli, to oprócz koncertów żacy zorganizują też inne juwenaliowe atrakcje.

A co z juwenaliowym korowodem?

- Sytuacja z korowodem jest nieco skomplikowana. Wiadomo - to przez sytuację jaką mamy przez pandemię. Jeśli będzie taka możliwość będziemy chcieli zorganizować korowód w czerwcu, bo to przecież nasza studencka tradycja - mówi Rafał Metryka, przewodniczący samorządu studenckiego na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.

Żacy żałują, że ich święto znów nie będzie mogło się normalnie odbyć.

- Nie ukrywam, że maj to naprawdę fajny moment na juwenalia, bo to czas przed samą sesją. Taka impreza to chwila, kiedy studenci mogą złapać trochę oddechu, wyszaleć się i zaznać tego studenckiego życia. Niestety pandemia nam je zabiera – mówi Rafał Metryka.

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na razie nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca tego, co zrobić z tegorocznymi juwenaliami.

Wrocławskie fontanny znów działają
Źródło: Juwenalia 2021 w Kielcach. Studenci szykują imprezę i liczą, że uda się ją zrealizować