Jak i gdzie szukać wakacyjnej pracy? Wojewódzi Urząd Pracy w Kielcach służy pomocą

2021-06-22 16:44 W.M
Poszukiwanie pracy
Autor: Pixabay

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oferuje pomoc uczniom i studentom w podjęciu wakacyjnej pracy. Nadchodzące miesiące to dobry moment, aby zdobyć doświadczenie, zarobić własne pieniądze, czy sprawdzić czy wymarzony zawód to na pewno to, czym chcielibyśmy się zajmować. Wybierając ofertę, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Ofert pracy tymczasowej, czy wakacyjnej w Kielcach jest mnóstwo. Jak wybrać odpowiednią dla siebie? A jak przygotować idealne CV? W tym może pomóc Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

- Oferty pracy wakacyjnej zamieszczane są w różnych miejscach. Na przykład na stronach agencji tymczasowej, w mediach społecznościowych, często bezpośrednio, np. na witrynach sklepów, czy punktach gastronomicznych. Nie wszystkie pochodzą od uczciwych pracodawców. Warto poszukać opinii na temat danego pracodawcy, np. na forach, czy w Internecie - mówi Aleksandra Marcinkowska dyrektor WUPu w Kielcach.

Jednak zanim rozpocznie się pracę trzeba ją zdobyć. Jak to zrobić?

  • Przyda się umiejętność korzystania z portali, nie tylko społecznościowych. Oferty pracy, również wakacyjnej i dla osób,które nie mają jeszcze 18 lat znajdziesz w najpopularniejszych serwisach z ogłoszeniami (np. pracuj.pl, olx, praca.pl);
  • Oferty pracy sezonowej pojawiają się również w social mediach np. na Facebooku są specjalne grupy z ofertami pracy dla młodzieży. Pamiętaj jednak o zasadzie ograniczonego zaufania – nie zawsze takie oferty są zamieszczane przez uczciwych pracodawców. Nie daj się nabrać na oferty, które obiecują bardzo wysokie zarobki przy minimalnym zaangażowaniu lub niewielkiej ilości poświęconego czasu;
  • Jeśli jesteś zainteresowany pracą w konkretnej firmie – odwiedź jej stronę internetową (dział ,,Kariera”, ,,Praca”, ,,Dołączdo nas”) zadzwoń, prześlij mailem swoje CV;
  • Dobrym sposobem jest poinformowanie osób z Twojego otoczenia, że poszukujesz pracy na wakacje. Możesz np.zamieścić taką informację na swoim Facebooku. Napisz też krótko, co mógłbyś robić i w jakim wymiarze czasu;
  • Warto odwiedzić miejsca, w których chciałbyś pracować i zapytać czy nie poszukują osoby do pracy. Może to być np.lokalny sklep, restauracja, pizzeria, hotel, firma produkcyjna. Twoje zaangażowanie na pewno zrobi pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy.
  • Osobom, które mają nie mniej niż 15 i nie więcej niż 18 lat polecamy kontakt z Młodzieżowym Biurem Pracy OHP http://www.swietokrzyska.ohp.pl/posrednictwo-pracy/.

- Pamiętajmy, aby przed podjęciem zatrudnienia ustalić najważniejsze warunki. W tym wynagrodzenie, terminy płatności, zakres odpowiedzialności, np. za wyrządzone szkody. Ustne deklaracje pracodawcy są łatwe do podważenia. Chcąc uniknąć potencjalnych kłopotów podstawowe warunki pracy i płacy miejmy zawsze na piśmie - tłumaczy dyrektor WUP-u.

Ze wszystkimi problemami i wątpliwościami dotyczącymi kariery i pracy nie tylko wakacyjnej, pomogą uporać się doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Ludzie w wielkim pożarze na Podhalu stracili wszystko
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Jak i gdzie szukać wakacyjnej pracy? Wojewódzi Urząd Pracy w Kielcach służy pomocą