Wideo i galerie zdjęć

Festiwal Kielce ROCKują. Maciej Lipina & Ścigani, Rezerwat oraz Turbo gwiazdami niedzielnego wieczoru!

2023-09-17 23:40

W niedzielę 17 września zakończył się Festiwal Kielce ROCKują. Podsumowanie trzydniowej imprezy w Targach Kielce było naprawdę mocne!

Dziesiąta edycja Festiwalu Kielce ROCKują rozpoczęła się w piątek. Pierwszego dnia imprezy wystąpili: legenda polskiej sceny, John Porter i utalentowana autorka piosenek Agata Karczewska, zespół 1One z gościem specjalnym - Grzegorzem Kupczykiem oraz OnUs Blues Jacka Szuły. Z kolei w sobotę zagrały: Kaziógra Kapołka Ziółek Gralak, Kobranocka i Proletaryat.

Relacje z tych koncertów znajdziecie tutaj:

"Dni, których nie znamy" w Kielcach w rockowej aranżacji

Niedziela była świetnym podsumowaniem rockowego maratonu przy ulicy Zakładowej. Najpierw w Centrum Kongresowym wystąpił zespół Maciej Lipina & Ścigani. Ciekawostką jest, że na zakończenie swojego, godzinnego koncertu wykonali oni piosenkę "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty. Zaprezentowali ją w rockowej aranżacji, mogła się podobać. W Kielcach ten utwór jest dobrze znany zwłaszcza kibicom Korony. To taki nieoficjalny hymn klubu od 17 lat.

Legendy rocka na festiwalu w Kielcach

W niedzielę wystąpili także: zespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu, która w swoim dorobku ma dwanaście albumów studyjnych (w tym słynny utwór "Dorosłe dzieci"), polska grupa nowofalowa – Rezerwat, których największy przebój „Zaopiekuj się mną” był wykonywany przez wielu artystów polskiej sceny muzycznej. W niedzielę coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy mocnego rocka, punk rocka jak też bluesowych klimatów.

Zobacz poniżej, jak bawiła się publiczność podczas niedzielnych koncertów w Targach Kielce. 

Jubileuszowa edycja Festiwalu „Kielce ROCKują” to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również wspaniała atmosfera i spotkania z artystami. Dodatkowo uczestnicy koncertu mogli skorzystać z różnorodnej oferty food trucków dostępnych. Impreza w stolicy województwa świętokrzyskiego odbyła się po raz dziesiąty, zaś czwarty w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Zobacz wideo poniżej - tak rozpoczynał się niedzielny koncert Rezerwatu.

Posłuchajcie poniżej, jak grupa Turbo wykonała swój legendarny utwór "Dorosłe dzieci".

QUIZ. Czy znasz historię i piosenki grupy Perfect? Dokończ słowa utworów

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu zespołu Perfect pochodzi fragment: "Formacja mrówek opalonych na brąz, wnikliwie bada każdy stuk, każdy wstrząs"?
Źródło: Festiwal Kielce ROCKują. Maciej Lipina & Ścigani, Rezerwat oraz Turbo gwiazdami niedzielnego wieczoru!