Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń

2021-06-11 17:19 W.M
Kielecki Park Technologiczny
Autor: Kielecki Park Technologiczny

Szereg niesamowitych atrakcji dla dużych i małych odkrywców. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na Eko Piknik. Podczas wydarzenia, uczestnikom zostanie przybliżona tematyka ekologii, zielonej energii oraz ochrony środowiska.

Już jutro od godziny 11 Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego organizuje Eko Piknik. Wspólnie z partnerami przygotowało dla odwiedzających warsztaty, pokazy i inne aktywności popularnonaukowe dla dzieci i rodzin, które mają na celu pogłębienie wiedzy na temat otaczającego nas świata oraz uświadomienie jak ważna jest troska o naszą planetę.

- Będziemy się uczyć ekologii, między innymi na stanowiskach energetycznego Centrum Nauki KPT, Muzeum Zabawek i Zabawy, Fundacji Odzyskaj Środowisko, Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, czy Straży Miejskiej - wylicza Justyna Lichosik, dyrektorka Kieleckiego Parku Technologicznego.

Energetyczne Centrum Nauki przygotowało m.in. warsztaty dotyczące recyclingu oraz pokaz chemiczny „W krainie niskich temperatur”. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprosi do gier i zabaw dawnych. Zaprezentuje dawne akcesoria związane z czasem wolnym. Goście będą mogli się sprawdzić, grając w cymbergaja lub chodząc na szczudłach. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Promniku przygotowało gry i zabawy dla dzieci połączone z konkursem ekologicznym z drobnymi upominkami rzeczowymi, rebusami i zagadkami dotyczącymi tematyki segregacji śmieci i recyklingu.

Na każdym stoisku na uczestników będzie czekać masa atrakcji.

- Takimi wyjątkowymi ciekawostkami będzie na przykład warsztat "Od pralki do ula", gdzie nasz partner wspólnie z dzieciakami poszuka odpowiedzi na pytanie jak czują się pszczoły w mieście - mówi Justyna Lichosik.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Energetycznego Centrum Nauki.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. Uczestnicy wydarzenia są zobowiązaniu do przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych i stosowania się do poleceń obsługi. Eko Piknik potrwa do godziny 16.

 Wydarzenie odbędzie się w ramach realizowanego przez Kielecki Park Technologiczny projektu „Green Thinking Entrepreneur Youth”, Tygodnia Energii z Przyrodą, organizowanego przez Miasto Kielce, a także Dnia Dziecka.

60 mln zł od ministerstwa na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Eko Piknik w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń