Wideo i galeria zdjęć

Drugi dzień Festiwalu Kielce ROCKują. Wśród gwiazd Kobranocka i Proletaryat

2023-09-17 0:45

W sobotę, drugiego dnia Festiwalu Kielce ROCKują 2023, w Centrum Kongresowym Targów Kielce wystąpili Kaziógra Kapołka Ziółek Gralak, Kobranocka i Proletaryat. Licznie zgromadzona publiczność świetnie się w bawiła w rytmach rocka, hardrocka i punka. Nie zabrakło również jazzu i bluesa.

Licznie zgromadzona publiczność w Centrum Kongresowym Targów Kielce, świetnie bawiła się przy występach "Kaziógra", czyli kapeli tworzonej przez Grzegorza Kapołkę, Dariusza Ziółka i Antoniego Gralaka. Właśnie to trio artystów rozpoczęło drugi dzień Festiwalu Kielce ROCKują 2023.

Hard rock i punk w Targach Kielce

To był prawdziwy pokaz jazzu i bluesa i przedsmak zbliżających się brzmień w stylu rocka, hard rocka i punka. Po krótkiej przerwie na scenę wkroczyła Kobranocka, czyli legendarna toruńska kapela, która na scenie muzycznej działa od ponad trzydziestu siedmiu lat. Zespół kojarzony jest przede wszystkim z ponadczasowego hitu "Kocham Cię jak Irlandię".

Ten utwór wzbudza największe emocje wśród publiczności, ale do zabawy porwały tez inne przeboje. Obecni tańczyli, śpiewali i doskonale bawili się przy mocnych gitarowych brzmieniach. Niepowtarzalna atmosfera towarzyszyła Festiwalowi organizowanemu w Kielcach od 2014 roku.

Poniżej wideo z fragmentem koncertu Kobranocki.

Na zakończenie sobotniej części Festiwalu Kielce ROCKują, na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce pojawiła się również legenda polskiej sceny rockowej i wielka gwiazda kultowych festiwali jarocińskich – zespołu Proletaryat. Grupa porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hardcore i metal. Proletaryat ma na swoim koncie 11 albumów studyjnych, w tym ostatni „Ząb za Ząb” wydany w 2023 roku.

Gwiazdy Kielce ROCKują. Kto wystąpi w niedzielę?

W takim klimacie upłynął drugi dzień Festiwalu Kielce ROCKują. Uczestnicy wydarzenia z pewnością nie będą żałować obecności na koncercie, bowiem atmosfera i muzyczne występy wprowadziły publiczność w zabawowy nastrój. Mocnych brzmień i wspaniałych wykonów kultowych utworów mogą spodziewać się uczestnicy niedzielnego, trzeciego, a zarazem ostatniego dnia Festiwalu. Wystąpią Maciej Lipina & Ścigani, Rezerwat oraz Turbo.

Bilet na niedzielne koncerty kosztuje 80 złotych.

Źródło: Drugi dzień Festiwalu Kielce ROCKują. Wśród gwiazd Kobranocka i Proletaryat