Cztery nowe questy powstaną na terenie Świętokrzyskiego

2021-07-23 14:59 MC
Mapa
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Edukacyjne gry terenowe – questy, powstaną na terenie czterech świętokrzyskich gmin .Projekt „Questing jako nowoczesna metoda edukacji kulturalnej na obszarach wiejskich województwa świętokrzyskiego” realizuje Regionalna Organizacja Turystyczna dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Cztery nowe questy – czyli edukacyjne gry terenowe – powstaną na terenie województwa świętokrzyskiego - czterech świętokrzyskich gmin: Masłowa, Brodów, Bałtowa, Bielin- informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Questing to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Zwieńczeniem każdej zabawy jest odnalezienie skarbu. Turysta z biernego słuchacza przeistacza się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii, bogactwa kulturowego, czy pradawnego miejsca. Questing to „nauka przez zabawę”. Ta forma gry terenowej posiada duży walor edukacyjny z różnych dziedzin, co ułatwia proces nauki. W przystępny sposób przekazuje wiedzę.

Już ponad pół miliona pszczół w miejskiej pasiecie w Rzeszowie!
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Cztery nowe questy powstaną na terenie Świętokrzyskiego