Cromodora Wheels zajmie przestrzeń w KPT

i

Autor: KPT

Cromodora Wheels zajmie przestrzeń w KPT

2021-08-04 11:43

Cromodora Wheels, czołowy producent felg aluminiowych na świecie, który niebawem wybuduje w Kielcach fabrykę, w której pracę znajdzie ok. 400 osób, właśnie urządza się w Kieleckim Parku Technologicznym.

Na czas budowy fabryki spółka będzie podnajmować od Schwarz Technology Poland przestrzeń w hali Recife KPT. Właśnie podpisano umowę w tej sprawie.

- Powstająca inwestycja będzie zarówno magnesem dla wielu innych inwestorów, a także szansą nawiązania kooperacji pomiędzy innowacyjnymi, technologicznymi startupami, które od lat zasiedlają KPT. Jest mi niezmiernie miło, że wieloletnie starania podejmowane przez miasto Kielce i Kielecki Park Technologiczny, aby gospodarczo zrewitalizować północną część Kielc, właśnie nabierają dynamiki – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Schwarz Technology Poland to oddział działającej od ponad 60 lat szwajcarskiej spółki. Nadrzędnym celem działalności firmy jest dostarczanie kompleksowych usług spawania oraz montażu precyzyjnych elementów wykonanych ze stali zwykłej, nierdzewnej oraz aluminium. Przedsiębiorstwo od 4 lat wynajmuje przestrzeń w hali Recife. Teraz dołączy do niego spółka Cromodora Wheels, która u zbiegu ulic Olszewskiego i Hubalczyków wybuduje zakład produkujący felgi aluminiowe. Wynajem powierzchni w KPT pozwoli firmie na bieżące kontrolowanie postępów inwestycji, ale również na nawiązanie biznesowych relacji z innymi lokatorami KPT.

Krzysztof Skowroński, dyrektor generalny Cromodora Wheels ma nadzieję, że do końca sierpnia br. uda się uzyskać pozwolenie na budowę. 25 sierpnia Kielce odwiedzi właściciel firmy wraz z delegacją z Włoch po to, by zaprezentować firmę z punktu widzenia jej planów inwestycyjnych. Budowa fabryki ruszyć ma wiosną 2022 r., a rozpoczęcie produkcji planowane jest na wrzesień 2023 r.

- Zakład, który powstaje będzie większy od zlokalizowanego we Włoszech i porównywalny do drugiego, w czeskiej Ostravie. W nowym miejscu zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób – mówi Krzysztof Skowroński i przyznaje, że Kielce były jednym z pierwszych potencjalnych miejsc na inwestycję.

W Przemyślu produkują wtyczki i przewody dla największych światowych firm
Źródło: Cromodora Wheels zajmie przestrzeń w KPT