Coraz bliżej przebudowy ważnej linii kolejowej

2023-01-18 9:57 PioR
Tory kolejowe
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Linia kolejowa między Kozłowem w Małopolsce i Sędziszowem w Świętokrzyskiem zostanie zmodernizowana. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie pierwszy przetarg dotyczący prac na linii numer 8, łączącej Kozłów z Kielcami i Skarżyskiem-Kamienną.

To pierwszy przetarg z projektu "Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów, etap II: odcinek Sitkówka Nowiny – Kozłów".

- Zwycięzcy przetargu na przebudowę linii kolejowej na odcinku od Kozłowa w Małopolsce do Sędziszowa w woj. świętokrzyskim przeprowadzą kompleksową modernizację stacji w Kozłowie i przystanku w Klimontowie. Nowe perony będą dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. W Kozłowie kładka dla pieszych zostanie zastąpiona nowym przejściem podziemnym wyposażonym w windy - informuje ​Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na 11-kiolmetrowym odcinku wymienione będą tory, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Przejazdy kolejowo-drogowe zostaną wyposażone w nowe urządzenia zabezpieczające. - Dzięki pracom prędkość pociągów zwiększy się ze 110 km/h do 140 km/h - zaznacza Piotr Hamarnik.

Ta inwestycja realizowana jest z budżetu państwa.

Ćwiczenia kontrterrorystów i żołnierzy z Rzeszowa i Gliwic

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Te wyrazy przyprawiają o ból głowy

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie powinien zostać zapisany wyraz: g[]eg[][]łka?
Źródło: Coraz bliżej przebudowy ważnej linii kolejowej