Charytatywne 6,3 km w Sukowie. Festyn dobroczynny koło Kielc

2021-08-24 10:29 DKS
Charytatywne 6,3 km w Sukowie. Festyn dobroczynny koło Kielc
Autor: materiały prasowe organizatora

To będzie wyzwanie dla sportowców i okazja, by pomóc choremu dziecku. W tę niedzielę 29 sierpnia w podkieleckim Sukowie odbędzie się III Charytatywny Bieg pod hasłem „Suków na Start”. Inicjatorem wydarzenia jest Tomasz Biskupski, utytułowany zawodnik AZS UJK w Kielcach, ubiegłotygodniowy zwycięzca kieleckiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”.

Bieg będzie częścią festynu rodzinnego, który odbędzie się w Sukowie. Dlatego też nie zabraknie innych atrakcji. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 6,3 kilometra.

– Po ubiegłorocznej przerwie wracamy do biegania w Sukowie, w tym roku wszystkie zebrane pieniądze przeznaczamy na rehabilitację chorego na porażenie mózgowe Krystiana, 8-latka z naszej miejscowości. Zapisy dla biegaczy są już możliwe w sieci, przyjmujemy też zgłoszenia na starcie – zachęca Tomasz Biskupski. – Wyścig będzie połączony z rodzinnym festynem, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko chcą powalczyć o zwycięstwo, ale i dopingować zawodników. Wciąż także liczymy na sponsorów, którzy wesprą nasz bieg i Krystiana.

Start Biegu 29 sierpnia o godzinie 16-tej na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Sukowie. Zapisy będą przyjmowane od godz. 13-tej. Są też możliwe na stronie www.mtbcross24.pl. Poza nagrodami dla zwycięzców, organizatorzy przygotowali loterię fantową dla wszystkich uczestników biegu.

Bulwary Wiślane. Koncert Andrea Bocelli
Źródło: Charytatywne 6,3 km w Sukowie. Festyn dobroczynny koło Kielc