Bank tlenu w Kielcach wsparciem dla szpitali covidowych

2021-04-15 11:11 MC
Bank tlenu w Kielcach
Autor: JRG PSP Nr Kielce

Bank tlenu działa na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Jest zabezpieczeniem dla szpitali, w których są pacjenci covidowi. W kieleckim magazynie składowane są butle z tlenem o różnych pojemnościach w zależności od zapotrzebowania

W związku z sytuacją epidemiczną, na terenie Komendy Miejskiej PSP w Kielcach powstał bank tlenu, który ma służyć jako wsparcie dla szpitali oraz zakładów opieki zdrowotnej notujących duże zapotrzebowanie na tlen w związku z obecnością pacjentów chorujących na COVID-19.

- W trakcie opieki nad pacjentami z koronawirusem wymagane są duże ilości tlenu leczniczego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji już w ubiegłym roku postanowiło zorganizować magazyny, tak zwane banki tlenu, w których zgromadzone będą butle na wypadek duże zapotrzebowania ze strony szpitali leczących pacjentów chorych na COVID-19. W województwie świętokrzyskim bank tlenu utworzono na bazie obiektów komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach - wyjaśnia Marcin Nyga, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

W transport butli z tlenem zaangażowani są żołnierze Wojskowej Obrony Terytorialnej oraz strażacy.

- Najbardziej spektakularna akcja z dowozem tlenu miała miejsce pierwszego kwietnia we Włoszczowie. W tamtejszym szpitalu doszło do nagłej awarii instalacji tlenu medycznego. Biorąc pod uwagę możliwość całkowitego unieruchomienia instalacji, wojewoda świętokrzyski polecił niezwłoczne zadysponowanie z banku tlenu odpowiedniej ilości tego środka stanowiącej rezerwę dla pacjentów. Transport udało się szybko zrealizować i ciągłość podawania tlenu dla pacjentów została zachowana - opowiada Marcin Nyga.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szpital tymczasowy w Kielcach
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Bank tlenu w Kielcach wsparciem dla szpitali covidowych