Atrakcje na Mikołajki w Kielcach

2021-12-03 14:52 DKS
Atrakcje na Mikołajki w Kielcach
Autor: UM Kielce Rynek w Kielcach podczas przygotowań do jarmarku.

Przed nami jeden z przyjemniejszych grudniowych dni, szczególnie dla dzieci. Chodzi o dzień Świętego Mikołaja. Mikołajki przypadają na 6 grudnia i w tym roku to poniedziałek a w Kielcach świątecznie zrobi się już w niedzielę.

Już w tę sobotę 4 grudnia na Rynku w Kielcach rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W budkach będą czekały na nas świąteczne smakołyki, pamiątki czy regionalne rękodzieło. W niedzielę 5 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja Jarmarku a na choince na głównym placu Kielc po raz pierwszy rozbłysną lampki. Podczas tego spotkania wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”, pojawią się strażacy z OSP Niewachlów wraz z nowym wozem gaśniczym, zaśpiewają również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Jednocześnie wszystko będzie można obserwować z koła widokowego, które już będzie czynne.

Start w niedzielę 5 grudnia o 16. Zwykle uroczyste zapalenie światełek na świątecznym drzewku odbywało się w Mikołajki. Jednak tym razem zdecydowano się przesunąć to miłe wydarzenie na dzień wolny od pracy.

Mikołajki w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Świętego Mikołaja dzieci spotkają w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Instytucja przygotowuje dla najmłodszych kielczan kilka atrakcji związanych z Mikołajkami. Na przykład zabawę pod hasłem "Mikołaj vs chochliki muzealne".

- Chochliki muzealne zabrały Świętemu Mikołajowi listę zadań, zniszczyły ją a jej części rozsypały na wystawie w naszym muzeum. Z tym problemem Święty może sobie nie poradzić a pomóc mu mogą najmłodsi kielczanie – w ten sposób Przemysław Krystian z kieleckiego muzeum zachęca dzieci do udziału w zabawie.

Kolejna mikołajkowa propozycja skierowana jest do dzieci, które uwielbiają zajęcia plastyczne. Mali uczestnicy zainspirowani wystawami w muzeum zabawek wykonają repliki główek lalek.

Mikołajki w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się wyjątkowo - 7 grudnia. Zajęcia przeznaczone są dla grup.

Źródło: Atrakcje na Mikołajki w Kielcach