Zatrzymany za kradzież roweru ze sklepu. Teraz odpowie za to przed sądem.

2021-06-22 8:36 Jakub Thauer
Policja.
Autor: Lukas Plewnia flickr.com Policja.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 21-latka, który ukradł rower i bluzę sportową na szkodę jednego z jeleniogórskich sklepów sportowych. Wartość poniesionych strat oszacowano na ponad 2500 zł. Jeleniogórzanin rowerem wyjechał ze sklepu. Policjanci w wyniku podjętych działań odnaleźli skradziony jednoślad. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, w maju br. młody mężczyzna w jednym z jeleniogórskich sklepów sportowych oglądał rowery, a następnie wsiadł na jeden z nich i odjechał. Ponadto okazało się, że mężczyzna ukradł jeszcze bluzę sportową. Pokrzywdzony podmiot poniesione straty oszacował na ponad 2500 złotych.

Policjanci na podstawie analizy zapisu z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 21-latka jako podejrzewanego o tę kradzież. Funkcjonariusze odnaleźli skradziony jednoślad w mieszkaniu jego kolegi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: Zatrzymany za kradzież roweru ze sklepu. Teraz odpowie za to przed sądem.