70 lat GOPR wystawa

i

Autor: Małgorzata Węglewska

Wystawa 70-lecia GOPR w Sudetach

2022-05-10 10:47

To już 70 lat odkąd grupa GOPR patroluje sudeckie szlaki górskie. Z tej okazji została zorganizowana wystawa fotograficzna.

5 maja w Książnicy Karkonoskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „70 lat GOPR w Sudetach”. Wystawa posiada w swojej kolekcji zdjęcia historyczne jak i te teraźniejsze, które zostały wykonane podczas działań GOPR. Jak sami ratownicy mówią, praca ta zmieniła się przez pryzmat czasu. Zaczynali od jednego auta i sanek teraz dysponują dronami, quadami i cała masą nowoczesnego sprzętu.

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?

„Jak byłem młodym ratownikiem miałem jedną parę butów, teraz mam do dyspozycji trzy pary butów, jeżdżę wspaniałym samochodem, latam helikopterem, mam do dyspozycji skutery. Tak wygląda rozwój ratownictwa” – mówi Marian Sajnog.

Ciekawym również aspektem tego wydarzenia jest ustanowienie roku 2022 w Województwie Dolnośląskim - Rokiem Ratownictwa Górskiego w Sudetach. Wystawa będzie wędrowała po całym naszym regionie, nie tylko miejscowościach Kotliny Jeleniogórskiej, ale również Kłodzkiej.

Źródło: Wystawa 70-lecia GOPR w Sudetach