Wybił szybę w oknie, ale ma jeszcze inne czyny na koncie.

2021-08-19 12:57 Jakub Thauer
Policja
Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad byłą partnerką, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Mężczyzna w mieszkaniu pokrzywdzonej wybił szybę w oknie balkonowym, wtargnął do jej mieszkania, a także groził jej pozbawieniem życia. Teraz za te przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad byłą partnerką, uszkodzenie mienia oraz groźby karalne.

17 sierpnia br. około godziny 1.00 w nocy policjanci pojechali na interwencję, z której wynikało, że były partner zgłaszającej wybił szybę w oknie balkonowym i wdarł się do jej mieszkania.

Pokrzywdzona ponadto poinformowała, że mężczyzna w mieszkaniu porozrzucał przedmioty, groził jej pozbawieniem życia oraz poszarpał ją i uderzył. Był pobudzony i agresywny. Okazało się, że wcześniej znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie Kiedy policjanci pojawili się pod budynkiem mężczyzna uciekł. Pokrzywdzona opisała dokładnie byłego partnera, a policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Znaleźli go, ukrywającego się w krzakach nieopodal budynku, w którym mieszka zgłaszająca.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Wybił szybę w oknie, ale ma jeszcze inne czyny na koncie.