Urzędnicy wsparli charytatywną akcję

2021-04-15 8:57 Jakub Thauer
bezkrestni
Autor: RCKiK Wałbrzych

Zostaliśmy nominowani i podjęliśmy wyzwanie – mówią urzędnicy ze stolicy Karkonoszy. Reprezentacja Urzędu Miasta w Jeleniej Górze udała się we wtorek do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby oddać krew i osocze.

Odbyło się to w ramach działania pod nazwą #BezKresniChallenge. Akcja polega na oddawaniu krwi i osocza, które potem kierowane są do potrzebujących. Ma to duże znaczenie szczególnie w dobie pandemii, gdyż w punktach krwiodawstwa brakuje życiodajnych płynów.

– Zostaliśmy nominowani przez Państwową Straż Pożarną w Jeleniej Górze. I sprostaliśmy wyzwaniu: we wtorek nasza reprezentacja udała się busem do centrum krwiodawstwa w Wałbrzychu – mówi Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Łącznie 4 osoby oddały krew pełną, a 2 osoby – osocze.

– Bardzo dziękujemy za ten dar – dodaje Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Teraz pora na następnych. – Nominujemy Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze – mówi A. Marchowski.

Jednocześnie przypominamy, że Miasto Jelenia Góra wspiera w rozmaity sposób zbiórki krwi. Wielu urzędników regularnie dzieli się życiodajnym płynem. Z inicjatywy urzędu i RCKiK, co środę na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze przyjeżdża krwiobus. Chętni mogą rejestrować się od godz. 9.00.

Zapraszamy też dawców do punktu przy ul. Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze (budynek szpitala). Tam krew można oddać w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 12.30.

Źródło: Urzędnicy wsparli charytatywną akcję