Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”.

2021-06-01 9:20 Jakub Thauer
Wrocław: Policyjna akcja „Prędkość”
Autor: materiały policji

69 skontrolowanych pojazdów, 59 przypadków przekroczeń prędkości, 1 kierujący, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące to efekt prowadzonej 28 maja 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 59 przypadków przekroczeń prędkości. Ponadto zatrzymali 1 kierowcę, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 69 pojazdów.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”.