Ostrożnie z pszczołami!

2021-06-16 13:42 Jakub Thauer
pszczołysm
Autor: Straż Miejska JG

Okres wiosenno-letni to czas intensywnej pracy pszczół i tworzenia nowych rodzin pszczelich. W środę (09.06) około godziny 13.30 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na ogrodach działkowych przy ulicy Lutosławskiego na krzewie winogron jest duży rój pszczół, co stwarza zagrożenie dla przebywających tam działkowców.

Do usunięcia roju przyjechał strażnik, prowadzący pasiekę i przy pomocy strażnika z patrolu rój został zabezpieczony i zabrany do pasieki.

Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek (10.06). – Nasz strażnik-pszczelarz usunął rój pszczół, który zadomowił się na drzewie przy ul. Wiejskiej – poinformował Artur Chmielewski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Rój został zabezpieczony i zabrany do pasieki.

Takie sytuacje na pewno jeszcze nie raz się powtórzą. Należy jednak jednak pamiętać, że nie zawsze strażnicy są w stanie pomóc, bo rój może pojawić się wysoko na drzewie, gdzie nie ma dostępu. Wówczas należy pozostawić rój w spokoju, aż sam odleci. – W przypadku zauważenia grupy pszczół zbierającej się w kulę prosimy o powiadomienie służb w celu uniknięcia nieprzyjemnego w skutkach użądlenia – dodaje rzecznik straży.

Źródło: Ostrożnie z pszczołami!