Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie.

2021-04-29 8:40 Jakub Thauer
policja
Autor: pixabay.com Stał na wiadukcie w Buszkowie i krzyczał, że nie ma po co żyć! Wtedy wydarzył się prawdziwy cud

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z budynków w Piechowicach. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 3000 złotych. Teraz odpowiedzą za to przestępstwo przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 21 i 33 lata podejrzanych o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 kwietnia br. w Piechowicach. Podejrzani po wybiciu szyby w oknie, dostali się niezamieszkałego budynku, skąd ukradli mienie o wartości ponad 3 tysiące złotych. Były to dwa telewizory, kosiarka, drabina aluminiowa, krzesła, zegar i inne drobne przedmioty.

Mężczyźni wpadli w ręce policji dzięki informacjom zebranym w tej sprawie oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśnią szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz za kradzież z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie.