Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 15-latka, który dopuścił się 35 czynów karalnych.

2021-07-19 16:51 Błażej Stachewicz
złodziej
Autor: KMP Łomża

Przed sądem rodzinnym odpowie 15-latek podejrzany o rozboje i kradzieże na szkodę swojej matki. Ponadto podejrzany jest o udzielanie narkotyków. Jak ustalili funkcjonariusze, nieletni czynów tych dopuścił się od stycznia do sierpnia 2020 roku. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd nastolatek miał środki odurzające.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 15-letniego wychowanka jednego z ośrodków szkolno-wychowawczych, któremu przedstawili 35 zarzutów.

Jak ustalili policjanci, 15-latek od stycznia do sierpnia ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze łącznie 35 czynów karalnych. Jest on podejrzany o rozboje i kradzieże na szkodę swojej matki. Chłopak kradł głównie pieniądze, które przeznaczał na zakup papierosów i narkotyków. Ponadto policjanci ustalili, że w tym okresie 15-latek innemu nieletniemu sprzedał 12 razy marihuanę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia, m.in. skąd nastolatek miał narkotyki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: KMP Jelenia Góra

Źródło: Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 15-latka, który dopuścił się 35 czynów karalnych.