Znamy zwycięskie projektu Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2021!

2021-06-25 9:30 Róża Perszon
Znamy zwycięskie projektu Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2021!
Autor: gdynia.pl

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim trwało od 7 do 21 czerwca. Udział mogły wziąć wszystkie osoby mieszkające w Gdyni, bez względu na wiek. Głosowanie prowadzone było elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl.

"116 zwycięskich projektów to zdecydowanie powód do dumy dla całego miasta. To pomysły mieszkańców i mieszkanek na to, by w naszym mieście było ciekawiej, przyjaźniej i bezpieczniej. Zaangażowanie mieszkańców w sprawy miasta bardzo cieszy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym"

– mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.'

Wyniki gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 ogłoszone zostały podczas wydarzenia on-line, z transmisją na facebookowym profilu Budżetu Obywatelskiego oraz za pośrednictwem strony głównej serwisu internetowego www.gdynia.pl.

W gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2021 do podziału było 11 148 564 zł plus premia w ramach „Projektu +1”. To nagroda w postaci realizacji dodatkowych projektów (ze środków miasta): dużego dla dzielnicy z najwyższą frekwencją w głosowaniu oraz małych – po jednym w dzielnicach, które w rankingu frekwencji zajęły drugie i trzecie miejsca.

W tym roku wybieraliśmy spośród 287 projektów dzielnicowych. Najwięcej było ich na Cisowej – 28, najmniej – na Kamiennej Górze i w Orłowie – po osiem.

Spośród 6 poddanych pod głosowanie projektów miejskich ogólnych, wybrano 1. 1 projekt został także wybrany w miejskim Klimatycznym Budżecie Obywatelskim, z łącznie 4 poddanych pod głosowanie.

Najwyższą frekwencję – 26,61 procent głosujących – osiągnięto na Babich Dołach i to właśnie w tej dzielnicy zrealizowany zostanie dodatkowy duży „Projekt +1”: „Modernizacja schodów prowadzących przez las z osiedla przy ul. Ikara 20 do Klubu 43. Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej przy ul. Zielonej”.

Na drugim i trzecim miejscu rankingu frekwencji ostatecznie uplasowały się, odpowiednio: Chwarzno-Wiczlino (24,96 proc.) oraz Mały Kack (22,90 proc). W tych dzielnicach zrealizowane zostaną dodatkowe projekty małe: „Bezpłatny kurs tańca towarzyskiego” oraz „ Joga w plenerze - w Parku Rodzinnym przy ul. Spokojnej”.

Najrzadziej głosowali mieszkańcy Chyloni (4,28 proc.).

Wśród projektów dzielnicowych w całym mieście najwięcej punktów - 1873 - otrzymał zwycięski projekt z Chwarzna-Wiczlina: „Edukacyjny park sportowy dla dzieci i młodzieży przy rondzie obok osiedla Chwarzno Polanki”.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Źródło: Znamy zwycięskie projektu Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2021!