Znamy zdobywców Grand Prix Jarmarku św. Dominika! Nagrodę zgarnęły... kiszonki z Trójmiasta

2021-08-06 8:36 Róża Perszon
Znamy zdobywców Grand Prix Jarmarku św. Dominika! Nagrodę zgarnęły... kiszonki z Trójmiasta
Autor: pomorskie.eu

Grand Prix Jarmarku św. Dominika przyznawana jest w dwóch kategoriach: Dobry Pomysł i Dobry Smak. W tym roku za walory smakowe najwyżej oceniono kiszonki z Trójmiasta! Jury przyznało również wyróżnienie specjalne dla Uliczki Pomorskiej.

Konkurs o Grand Prix Jarmarku św. Dominika organizowany jest od 2001 r. i przeznaczony dla wystawców. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnej oferty i najlepszych produktów prezentowanych na jarmarku.

Dobre pomysły i smaki

W przypadku kategorii Dobry pomysł oceniano innowacyjność, wzornictwo i walory użytkowe oferowanych produktów, a w kategorii Dobry smak – oryginalne receptury i walory smakowe.

Grand Prix w kategorii Dobry Pomysł zdobyła firma z Poznania, której stoisko znajduje się przy ul. Kołodziejskiej 6. Sprzedawana są tam drewniane torebki, wykonywane ręcznie ze starannie wybranego drzewa brzozowego i jesionowego. Co ważne, każda torebka, poprzez inny układ słojów, jest unikatowa i niepowtarzalna.

W kategorii Dobry Smak uhonorowano firmę z Trójmiasta, na której stoisku przy ul. Szerokiej 18 można spróbować różnych kiszonek. Grand Prix przyznano za „propagowanie zdrowego stylu odżywiania się wyłącznie na bazie ekologicznych roślin w oparciu o politykę zmniejszania ilości odpadów”.

Podczas tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika wręczono także wyróżnienie specjalne dla samorządu województwa pomorskiego. Na ulicy Szerokiej utworzona została bowiem specjalna strefa regionalna, nazwana Uliczką Pomorską, która w ocenie jury stanowi „szczególne połączenie dobrego pomysłu z dobrym smakiem”.

Jarmark Świętojański wraca na wrocławski Rynek
Źródło: Znamy zdobywców Grand Prix Jarmarku św. Dominika! Nagrodę zgarnęły... kiszonki z Trójmiasta