Kurier

i

Autor: romeosessions / CC0 / pixabay.com

Znalazł portfel i odszukał właścicielkę. W nagrodę uczciwy kurier dostanie złotówkę za każdego lajka w internecie

2021-12-23 13:32

Niemal 15 tys. zł nagrody otrzyma pracownik InPostu – Paczkomaty za znalezienie i oddanie portfela jego właścicielce. Do sprawy odniósł się sam szef spółki InPost Rafał Brzoska, który zamierza wynagrodzić pracownika w dośc nietypowy sposób.

O podnoszącej na duchu sytuacji portal o2 pisał w niedzielę. Pani Joanna z Gdańska nagłośniła w mediach społecznościowych wyczyn pewnego kuriera z InPostu, który bezinteresownie oddał jej zagubiony portfel.

Pan Vardan, mężczyzna pochodzący z Armenii, pracuje jako kurier w Polsce od 11 lat i pewnie doskonale wie, jak ciężka jest praca w świątecznym okresie. W tym roku dostanie bardzo nietypową, ale sporą premię, a to wszystko dlatego, że znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Przed świętami, w natłoku pracy odnalazł właścicielkę znalezionego przez siebie portfela. Udało mu się to dzięki monitoringowi, w który wyposażona jest każda skrytka.

To pozwoliło na ustalenie jej numeru telefonu. Ucieszona podzieliła się swoją historią w serwisie LinkedIn i zasugerowała premię dla kuriera za dobry uczynek.

"Kurierzy przed Świętami nie mają łatwo... A jednak kurier InPost zadał sobie trud odnalezienia "pani co z multiskrytki odebrała paczki i z gibającą się piramidką prędziutko pobiegła dalej". Po drodze gubiąc portfel, ma się rozumieć. I już już chciał go podnieść jeden z pijaczków spod sklepu, ale pan Vardan był szybszy. Podniósł, zadzwonił do biura i po godzinie oglądania monitoringu odnaleźli mnie pytając czy czegoś nie straciłam... Vardan to oryginalne imię, bo pan pochodzi z Armenii, jest kurierem w Polsce już od 11 lat i okazuje się, że portfeli w tym kraju uratował już wiele. I wiecie mam problem - mam numer tego kuriera i chciałam zgłosić do centrali, że mają takiego bohatera, ale proces komunikacji z Inpostem jest tak zautomatyzowany, że nijak nie wiem jak (nasz szybko) go obejść. Pomyślałam więc, że napiszę w socialach to może Wy zareagujecie, oni zareagują i jakiś medal dadzą, oby ZŁOTY ; ) This one's for you Vardan!

EDIT: Wiadomość z ostatniej chwili! CEO InPost Rafał Brzoska zaproponował by pan Vardan otrzymał premię 1 PLN za każdy "lajk" pod tym postem, osobiście wolałabym wyświetlenia, ale lepsze to niż komentarze ; ) Sharing is caring!

EDIT 2: Licznik lajków do premii p. Vardana zatrzymał się o północy na kwocie 14953 zł. No, ale lajki wartko płyną dalej, Rafał Brzoska mają tak leżeć? #dobrowraca ?"

- napisała w mediach społecznościowych właścicielka zagonionego portfela. 

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz
Źródło: Znalazł portfel i odszukał właścicielkę. W nagrodę uczciwy kurier dostanie złotówkę za każdego lajka w internecie