ZKM

i

Autor: mat. pras.

Zmiany w trójmiejskiej komunikacji miejskiej w związku z nowym rokiem szkolnym

2021-08-30 21:00

Część linii sezonowych przestaje funkcjonować, a w dni powszednie na linie zwykłe wyjedzie więcej pojazdów. To główne zmiany jakie szykują się w trójmiejskiej komunikacji miejskiej w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

- Na liniach 127 oraz 199 w godzinach szczytu pojadą ze zwiększoną częstotliwością co 10, a nie jak dotąd co 20 minut. Sezonowe linie 607 oraz 612 przestają funkcjonować. Tramwaje linii 3 i 8 w soboty, niedziele i święta, godziny odjazdów obowiązujące przed wakacjami zostają przywrócone. Ponadto we wszystkie dni tygodnia końcowym przystankiem będzie pętla Stogi, tramwaje nie będą już dojeżdżać do pętli Stogi Plaża - mówi Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

W Gdyni na trzynastu liniach zwiększona zostanie liczba kursów, ale to nie koniec. - Przywracamy funkcjonowanie linii szkolnych 244 i 265. Również zawieszamy funkcjonowanie linii sezonowych M, 309, 326 i 365. Linie G i 320 funkcjonować będą jeszcze do końca września - tłumaczy Hubert Kołodziejski - dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Władze ZKM Gdynia zaznaczają również, że linia 320 może pozostać z nami w rozkładzie jazdy na stałe, również w kolejnych miesiącach. Obecnie trwają rozmowy na ten temat.

Źródło: Zmiany w trójmiejskiej komunikacji miejskiej w związku z nowym rokiem szkolnym