Za nami weekend pełen książek: Plener Literacki cieszył się dużą popularnością

i

Autor: gdynia.pl

Za nami weekend pełen książek: Plener Literacki cieszył się dużą popularnością

2021-08-16 9:42

Szum morza, słońce, plaża i dobra literatura. W Gdyni odbyło się święto książki. W piątek (13 sierpnia) na bulwarze Nadmorskim odbyło się oficjalne otwarcie Pleneru Literackiego.

Plener Literacki to jeden ze stałych punktów w programie letnich wydarzeń organizowanych w Gdyni. Co roku przyciąga zarówno tych, którzy lubią czytać, jak i tych, którzy po książki sięgają tylko czasami. Wszystko dzięki lokalizacji i atmosferze. To czas, kiedy naprawdę można zaczytać się nad morzem. Gdyńskie święto książki ruszyło w piątek - 13 sierpnia. Z plenerowej sceny na bulwarze Nadmorskim otworzył je prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska.

"Rozpoczyna się 10. Plener Literacki w Gdyni. W miejscu bardzo szczególnym – na bulwarze Nadmorskim, gdzie przechadzający się gdynianie i nasi goście korzystając z klimatu wakacyjnego, mogą odwiedzić stoiska wydawców i zaopatrzyć się w znakomite książki. Do tego wspaniałe spotkania z autorami. Myślę, że to wszystko daje atmosferę święta czytelnictwa, ale też okazję do tego, żeby każdy z nas uzupełnił swój księgozbiór na późniejsze, jesienne i zimowe wieczory w tej pięknej atmosferze, przy pięknej pogodzie i niezwykłym krajobrazie bulwaru Nadmorskiego"

- mówił podczas otwarcia pleneru Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wydarzenie łączyło kiermasz książek z bogatym programem literackim. Bał zatem szansa na to, żeby zapoznać się z aktualną ofertą wydawniczą. Na rozstawionych na bulwarze stoiskach można było znaleźć zarówno nowości, jak i bestsellery. Wybór był bogaty. Zadbało o to ponad 60 wystawców, którzy przygotowali również oferty specjalne w promocyjnych cenach.

Plener Literacki trwał trzy dni. Od piątku do niedzieli. 

Fest Festival 2021 - wielkie gwiazdy i ich hity! 4 dni muzycznego szaleństwa
Źródło: Za nami weekend pełen książek: Plener Literacki cieszył się dużą popularnością