Z wakacji w Sopocie prosto do celi: Wszystko przez... rurę w łazience!

i

Autor: KMP SOPOT

Z wakacji w Sopocie prosto do celi: Wszystko przez... rurę w łazience!

2021-08-06 11:14

Sopoccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie lokatorzy uszkodzili rurę w łazience. Na miejscu policjanci wylegitymowali wszystkie osoby i ustalili, że jedna z lokatorek poszukiwana jest na podstawie listu gończego oraz zarządzenia. Mieszkająca aktualnie na terenie Niemiec 24-latka zakończyła wakacje i trafiła do policyjnego aresztu.

W czwartek (5 sierpnia) około godz. 4:00 nad ranem sopoccy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań lokatorzy wynajmujący pokój rozerwali rurę w łazience. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji, którzy w mieszkaniu zastali osobę zgłaszającą oraz troje lokatorów – dwóch mężczyzn i kobietę w wieku 24 lat.

"Policjanci ustalili, że mężczyźni przyjechali do Sopotu z powiatu konińskiego, natomiast ich znajoma oświadczyła mundurowym, że aktualnie zamieszkuje na terenie Niemiec, a dwa dni wcześniej przyjechała do Sopotu na wakacje"

- relacjonują mundurowi.

Funkcjonariusze wylegitymowali wszystkie osoby i w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalili, że 24-latka jest osobą poszukiwaną. List gończy wystawiła za nią Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie, natomiast Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda poszukiwał ją na podstawie zarządzenia celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego, by odbyć karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa. Policjanci od razu zatrzymali 24-latkę i doprowadzili ją do sopockiej komendy.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 06.08.2021
Źródło: Z wakacji w Sopocie prosto do celi: Wszystko przez... rurę w łazience!