Wzmożone kontrole policyjne za nami: W Gdyni posypały się mandaty

2021-08-16 14:24 Róża Perszon

W miniony weekend funkcjonariusze drogówki przeprowadzili działania „Prędkość” i „Motocykle”. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa na drogach i eliminowaniem z ruchu kierowców z tzw. „ciężką nogą”.

W ostatni weekend funkcjonariusze drogówki prowadzili działania „Prędkość” oraz „Motocykle”. Mundurowi kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy samochodów osobowych jak i motocykli oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze w trakcie akcji sprawdzali czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.

Mundurowi skontrolowali 227 pojazdów. Mimo wielu kampanii związanych z rozsądkiem kierowców, ośmiu kierowców straciło prawo jazdy – trzech za kierowanie w stanie nietrzeźwości, czterech za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym oraz jeden za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 109 kierujących, z czego 86 mandatów dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości"

- relacjonują mundurowi. 

Ponadto policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Zaczęło się! Drogowy kataklizm na trasie Łazienkowskiej
Źródło: Wzmożone kontrole policyjne za nami: W Gdyni posypały się mandaty