Wystarczy siekierka i trochę siły. „ChoinkoBranie u Chłopa” już w ten weekend

2021-12-08 9:48 Dominika Bakura
ChoinkoBranie u Chłopa
Autor: Dominika Bakura

Tu potrzebna jest siekierka... i trochę siły. Już w ten weekend w Chmielnie na Kaszubach odbędzie się „ChoinkoBranie u Chłopa”. Goście, mogą wybrać dowolne drzewko, osobiście je wyciąć, a następnie posilić się zimową herbatą i świątecznymi pierniczkami.

– Latem zrywaliśmy truskawki. Zimą zapraszamy po świąteczne drzewka – mówią Aneta i Nikodem Kostuch z pensjonatu "u Chłopa" w Chmielnie.

„ChoinkoBranie u Chłopa” rozpoczyna się już w sobotę i potrwa do niedzieli. Przez cały weekend, wszystkie zainteresowane kaszubskim drzewkiem osoby, mogą odwiedzić Chmielno i samodzielnie wyciąć upatrzony przez siebie świerk. – Zachęcamy by zabrać ze sobą siekierkę, ale oczywiście na miejscu pomożemy. Dysponujemy specjalnym sprzętem – mówi Nikodem Kostuch.

Cena za choinkę podczas tej akcji jest symboliczna. Każde drzewko, niezależnie od wielkości czy szerokości będzie kosztować 30 zł. – Żywa choinka to zazwyczaj koszt ok. 90 zł. My nie chcemy proponować takich stawek. Nasze wydarzenie ma być szansą na wspólne spędzenie czasu. Na chwilę oddechu od tego szalonego czasu – mówią organizatorzy. – Na miejscu będziemy częstować herbatą, będzie też możliwość zakupu naszych lokalnych wyrobów, dżemów czy świątecznych pierników – dodają właściciele ośrodka „U Chłopa”. 

Organizatorzy chcą także przygotować ognisko. – Jeśli dopisze aura, a wszystko na to wskazuje, warto zabrać ze sobą sanki czy jabłuszko. Mamy tu super górki z których można pozjeżdżać. Sami chętnie weźmiemy też udział w bitwie na śnieżki – mówią Aneta i Nikodem Kostuch. 

A więcej na temat akcji przeczytacie na faceboobowym wydarzeniu: "ChoinkoBranie u Chłopa". 

Źródło: Wystarczy siekierka i trochę siły. „ChoinkoBranie u Chłopa” już w ten weekend