Jamboree 2027

i

Autor: J. Pinkas; Radość po ogłoszeniu wyników - Jamboree 2027

Wyspa Sobieszewska zamieni się w 50-tysięczne miasto! Gdańsk przygotowuje się do organizacji 26. Światowego Jamboree Skautowego

2021-08-30 14:15

To olbrzymie wyzwanie logistyczne, ale też wielki prestiż. Gdańsk szykuje się do organizacji 26. Światowego Jamboree Skautowego. Chociaż zlot odbędzie się dopiero za 6 lat, przygotowania trzeba zacząć już teraz. -Na dwa tygodnie Wyspa Sobieszewska zamieni się w wielkie skautowe miasteczko - mówi koordynatorka wydarzenia, harcmistrzyni Martyna Kowacka.

Światowa Konferencja Skautowa zdecydowała, że to ZHP i Gdańsk zostaną gospodarzami 26. Światowego Jamboree Skautowego - największego wydarzenia edukacyjnego na świecie. W 2027 roku do miasta przyjedzie 50 tysięcy skautów ze wszystkich kontynentów, aby wspólnie rozwijać się, przeżywać przygody i zawiązywać nowe przyjaźnie.

Hasłem gdańskiej edycji Jamboree będzie „Bravely”, czyli „Odważnie”. -Na dwa tygodnie Wyspa Sobieszewska zamieni się w wielkie skautowe miasteczko. Będą funkcjonowały sklepy, toalety, a nawet komunikacja na terenie zlotu. Do miasta zjedzie ok. 50 tys. osób, w tym młodzi skauci w wieku 14-17 lat - mówi koordynatorka wydarzenia, harcmistrzyni Martyna Kowacka.

Podczas zlotu Jamboree skauci wezmą udział w wielu aktywnościach i zajęciach - nie tylko na terenie Wyspy Sobieszewskiej. W planach jest m.in. nauka żeglarstwa, zwiedzanie Gdańska, działać będzie też skautowa służba na rzecz lokalnej społeczności.

Źródło: Wyspa Sobieszewska zamieni się w 50-tysięczne miasto! Gdańsk przygotowuje się do organizacji 26. Światowego Jamboree Skautowego