W Sopocie w końcu będzie można zapłacić kartą za parkowanie. Niestety będzie też drożej

2022-01-25 18:00 Paweł Lemke
Parkometr
Autor: Michał Ciemniewski Parkometr/zdjęcie ilustracyjne

Długo wyczekiwane, nowe, sopockie parkometry pojawią się w kwietniu! Niestety wraz z nimi - podwyżki. Nowe urządzenia mają zastąpić wszystkie wysłużone modele na terenie całego miasta. Zostaną wyposażone w zbliżeniowy czytnik kart płatniczych.

- Prócz gotówki i dedykowanych aplikacji kierowcy będą mogli wnosić opłatę za pomocą karty płatniczej. Inflacja czy wzrost ceny minimalnej wymusza na nas konieczność podniesienia stawek za parkowanie. Przy godzinnym postoju to podwyżka o 30 groszy. Przy dwugodzinnym o 60 groszy. O stawkach ostatecznie zadecydują sopoccy radni - mówi Anna Dyksińska z sopockiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Kierowcy naturalnie nie popierają tego pomysłu.

- To miasto na co dzień nie tętni życiem tak jak w sezonie, więc ja bym nie podwyższał tych stawek. Byłbym nawet jeszcze za ich obniżeniem - tłumaczy młody kierowca busa.

- Myślę, że choć jest tu taniej niż w Gdyni czy Gdańsku, to i tak jest to sporo, jak za zostawienie samochodu na miejscu parkingowym - kwituje dziewczyna parkująca koło Monciaka.

Nie zmienią się godziny funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Sopocie. Postój wciąż będzie płatny w dni robocze między 9:00 a 22:00.

Źródło: W Sopocie w końcu będzie można zapłacić kartą za parkowanie. Niestety będzie też drożej