Uwaga kierowcy! Straż miejska skanuje tablice rejestracyjne. Można dostać mandat!

2021-07-30 12:37 Róża Perszon
Uwaga kierowcy! Straż miejska skanuje tablice rejestracyjne. Można dostać mandat!
Autor: gdansk.pl

Strażnicy miejscy wyposażeni w mobilne urządzenia sprawdzają pozwolenia kierowców do poruszania się w Strefie Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście. Dzięki temu szybko zweryfikują, czy identyfikator jest ważny i dane auto może poruszać się w strefie. Kary za parkowanie bez uprawnień?

Codziennie na wjazdach do Strefy Ograniczonej Dostępności na ulicach Szerokiej, św. Ducha i Targu Rybnym funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku sprawdzają pozwolenia do poruszania się w strefie. Dzięki mobilnemu terminalowi, mundurowi od razu mogą zweryfikować, czy na dany pojazd został wystawiony odpowiedni identyfikator - nie ma już potrzeby wzywać kierowcy do siedziby Straży Miejskiej w Gdańsku, aby ten złożył wyjaśnienia.

"W razie wątpliwości co do posiadanego pozwolenia na wjazd, skanujemy urządzeniem tablicę rejestracyjną auta i natychmiast dowiadujemy się, czy dany numer widnieje w bazie danych Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Oprócz identyfikatorów długoterminowych mamy też możliwość sprawdzenia tych krótkoterminowych, 24-godzinnych. Zdarza się, że za szybą znajdują się identyfikatory przeterminowane, lub też kierowcy tłumaczą, że w ogóle zapomnieli wziąć je z domu. Teraz możemy to bardzo szybko zweryfikować"

- wyjaśnia młodszy strażnik Robert Kmieć.

Granice Strefy Ograniczonej Dostępności wyznaczają ulice: Kotwiczników, Ogarna, Słodowników, Za Murami, Bogusławskiego, Wełniarska, Teatralna, Latarniana i Szeroka, oraz rzeka Stara Motława (z wyłączeniem ul. Bogusławskiego, Słodowników, Pocztowej, Ławniczej, Szerokiej i Teatralnej). Na czas wakacji SOD powiększa swoje granice o kolejne ulice: Szeroka, Pańska, Węglarska, Świętojańska, Lawendowa, Straganiarska, Szklary, Słomiana, Grobla II, Grobla III, Grobla IV, Pachołów, Tobiasza, Tandeta, Różana, Szpitalna, U Furty, Targ Rybny, Warzywnicza, Tandeta, Tokarska, Minogi, Podmurze, Latarniana, a także ul. Sukiennicza - na odcinku od ul. Dylinki do Kanału Raduni.

Strażnicy miejscy przypominają kierowcom, aby zwracali uwagę na aktualne oznakowanie, unikali jazdy na pamięć i nie stosowali się bezkrytycznie do wskazówek nawigacji. Więcej o zmianach w organizacji ruchu w Śródmieściu Gdańska na czas wakacji na stronie GZDiZ.

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28