Turnieje siatkówki plażowej w Brzeźnie: Najbliższy rusza w niedzielę, zgłoś swoją drużynę!

2021-07-07 11:58 OSZ
siatkowka
Autor: fot. Maciej Moskwa/KFP

Gdański Ośrodek Sportu przygotował letnią atrakcję dla miłośników aktywności fizycznych i gier zespołowych. Mowa turniejach siatkówki plażowej, które rozgrywane będą przy molo w Brzeźnie. Najbliższe rozgrywki odbędą się w niedzielę, 11 lipca. Udział jest bezpłatny, a zapisy będą prowadzone w dniu zawodów.

W ubiegłym roku turnieje siatkówki plażowej cieszyły się dużą popularnością. Tego lata osobno rywalizować będą zarówno panie jak i panowie, a zmagania w turniejach open będą się toczyć równolegle na pięciu boiskach. W zależności od liczby zawodniczek i zawodników, sędziowie dobiorą odpowiedni system rozgrywek, który zapewni każdej parze optymalną ilość szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Podczas zeszłorocznej edycji turniejów najczęściej był to system „brazylijski”, czyli tryb drugiej szansy w przypadku porażki.

Na najlepsze pary w turniejach kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce to 500 złotych na drużynę, drugie - 300zł, a trzecie – 200 zł. W lipcu i sierpniu odbędą się cztery odsłony imprezy, z których każda będzie liczona oddzielnie. GOS podkreśla, że nie jest to cykl zawodów, podczas którego uczestnicy gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej.

Zapisać można się bezpośrednio przed turniejem, w dniu zawodów od godziny 9:00 do 9:30. Wszystkie imprezy zaplanowane są na niedzielę.

Terminy turniejów:

18.07.2021 r. 01.08.2021 r. 15.08.2021 r.

Źródło: Turnieje siatkówki plażowej w Brzeźnie: Najbliższy rusza w niedzielę, zgłoś swoją drużynę!