Terminal instalacyjny coraz bliżej. Port szuka dzierżawcy

i

Autor: gdynia.pl

Terminal instalacyjny coraz bliżej. Port szuka dzierżawcy

2021-08-20 11:00

Do połowy października Port Gdynia poczeka na wstępne oferty firm, które są zainteresowane dzierżawą terenu pod przyszły terminal kontenerowy i instalacyjny dla morskich farm wiatrowych. Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy 66 hektarów gruntu obok istniejącego terminalu BCT.

Niedawno doczekaliśmy się potwierdzenia w oficjalnych rządowych dokumentach – terminal instalacyjny na potrzeby farm wiatrowych na Bałtyku powstanie w Porcie Gdynia. Teraz portowa spółka stawia pierwsze kroki w tym kierunku.

Poszukiwany dzierżawca

Port Gdynia ogłosił przetarg na dzierżawę terenu pod terminal kontenerowy i instalacyjny dla obsługi morskich farm wiatrowych. Zainteresowani będą mogli składać wstępne oferty dotyczące około 66-hektarowego terenu położonego przy nabrzeżach: Helskim I, Helskim II, Oksywskim, Puckim i Bułgarskim oraz przy ulicach: Kwiatkowskiego, Logistycznej i Kontenerowej.

Na wyznaczonym gruncie ma powstać terminal przeładunkowy kontenerów oraz elementów morskich farm wiatrowych, który będzie elementem tzw. tymczasowego portu instalacyjnego. Zakres zadań to m.in. rozładunek, składowanie, wstępny montaż i załadunek komponentów morskich turbin wiatrowych do montażu oraz przeładunek i składowanie kontenerów.

Umowa ma obowiązywać od czerwca 2023 roku.

"Postępowanie dotyczące wyboru operatora terminalu kontenerowego i instalacyjnego zostanie przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, w którym, w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o postępowaniu, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z ofertami wstępnymi mogą składać wszyscy zainteresowani dzierżawcy. Oferty ostateczne mogą składać wyłącznie dzierżawcy zaproszeni do składania ofert ostatecznych"

– informuje o procedurze Port Gdynia.

Zainteresowani mają czas na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania wraz z ofertą wstępną do 15 października.

Poznaj naturalne probiotyki, ich właściwości i zastosowanie
Źródło: Terminal instalacyjny coraz bliżej. Port szuka dzierżawcy