TE hasła będą niedługo ZAKAZANE? Korzystają z nich miliony użytkowników!

2022-05-06 8:27 Róża Perszon
hasło
Autor: Pixabay.com

Wpisywanie hasła coraz częściej jest bardziej skomplikowane. Od jakiegoś czasu zaszyfrowanie naszego konta zajmuje o wiele dłużej. Potrzebne są wielki litery, cyfry czy inne znaki. Wielu z nas stara się także nie używać prostych haseł, choć... dalej to robimy. Aż 23 mln osób korzysta z tego samego hasła! Sprawdź, czy jesteś w tej grupie!

Każdy z nas ma ich z pewnością kilka. Każde hasło jak wiemy powinno być inne, skomplikowane, nie do rozszyfrowania. rzeczywistość bywa jednak zupełnie inna. Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC) przeprowadziło analizy, które wykazują, że 23 miliony ludzi na całym świecie nadal używa TEGO SAMEGO hasła!

Każdego dnia cyberprzestępcy próbują wykraść hasła setek użytkowników, wykorzystując technik, takich jak phishing, aby móc włamać się do różnych usług i pozyskać dane uwierzytelniające. Chociaż metody wciąż się zmieniają, a zagrożenia ewoluują, nadal istnieją sprawdzone metody ochrony naszych danych. Korzystając ze Światowego Dnia Hasła jako okazji do ponownej oceny siły naszych haseł i wzmocnienia naszych wysiłków w zakresie cyberbezpieczeństwa, użytkownicy mogą zniechęcić cyberprzestępców do uzyskania dostępu do ich danych i urządzeń

- mówi Wojciech Głażewski, country manager firmy Check Point Software w Polsce cytowany przez portal dobreprogramy.pl

TE hasła będą niedługo ZAKAZANE? Korzystają z nich miliony użytkowników! ZAOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ!

Z raportu NordPass najpopularniejszych haseł 2021 roku wynika, że Polacy nagminnie używają jako haseł swoich imion, zdrobnień, nazw zespołów czy drużyn sportowych. Jeżeli używasz, któregoś z tych haseł, należy je szybko zmienić! 

Sonda
Co myślisz o pokazywaniu golizny na Instagramie?
Za KOMUNY BYŁO LEPIEJ! Polacy żądają powrotu PRL | Komentery
Źródło: TE hasła będą niedługo ZAKAZANE? Korzystają z nich miliony użytkowników!