polanka

i

Autor: Facebook; Polanka dla Wszystkich

Tatuaże, protest song i hasztagi w obronie Polanki Redłowskiej. Gdynianie protestują przeciwko planom zabudowy terenów w Redłowie

2021-11-03 9:53

Mieszkańcy Gdyni nie chcą komercjalizacji Polanki Redłowskiej. Aktywiści protestują przeciw planom zabudowy terenu na różne sposoby. Na budynkach i w internecie przewija się hasło #wojtekniesprzedawaj, skierowany bezpośrednio do prezydenta Gdyni. Powstał też protest song, a najbardziej zaangażowani w akcję mieszkańcy… tatuują sobie na łydkach logo ugrupowania „Polanka dla Wszystkich”.

Polanka Redłowska przy ul. Ejsmonda w Gdyni od lat jest niezagospodarowana. Do 1980 roku działał tam basen, a teraz teren jest jednym z ulubionych miejsc gdynian do spacerów i rekreacji.

Działka przechodziła z rąk do rąk, aż znów wróciła w posiadanie miasta.

Teraz władze Gdyni próbują zagospodarować teren. Niebawem ma się odbyć kolejna dyskusja o przyszłości Polanki. To już czwarte wyłożenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Kępy Redłowskiej w ciągu dekady. Obecna wersja zakłada budowę pięciopiętrowego hotelu i basenu z główną niecką o powierzchni minimum 260 metrów kw.

Równolegle do prac planistycznych rośnie opór mieszkańców przeciwko komercjalizacji terenu. Skierowane do prezydenta miasta, Wojciecha Szczurka hasło #wojtekniesprzedawaj pojawia się w internecie, ale też na banerach i budynkach. Członkowie „Polanki dla Wszystkich” wytatuowali sobie nawet... logo organizacji na łydkach. W ramach walki o teren, aktywiści stworzyli też "protest song".

Dwoje mieszkańców działających w ramach grupy nawet wytatuowało sobie logo ugrupowania na nogach. To prawdopodobnie pierwszy przypadek tatuażu w Polsce zrobionego w ramach protestu przeciwko MPZP:

Jak czytamy na stronie donald.pl, ostatnia dyskusja publiczna nad proponowanymi rozwiązaniami odbyła się 20 października. Uwagi do przyjętego planu można zgłaszać do 9 listopada.

Źródło: Tatuaże, protest song i hasztagi w obronie Polanki Redłowskiej. Gdynianie protestują przeciwko planom zabudowy terenów w Redłowie